EN ÇOK OKUNANLAR

En ilkel kabile

En ilkel kabile

Tarih 05 Mayıs 2013, 19:14 Editör Hür YILDIZ

Endonezya'nın Papua eyaletinde yağmur ormanının derinliklerinde yaşayan ilkel kabilelerden biri olan Korowailer, ormandaki hayata o kadar adapte olmuşlar ki, ağaçlarda yaşıyorlar.

Evlerini, sadece bölgedeki kaynakları kullanarak , taş devrinden kalma aletlerle ağaçların tepelerine yapıyorlar.Bunu yapmalarının nedenleri ise sellerden ve haşerelerden korunmak... En önemlisi de düşmanları onlara erişemiyor.Yağmur ormanı insanlarının sahip oldukları yaşam, doğanın hayatın her zaman bir parçası olduğunu kanıtlıyor.

Endonezya'nın Papua eyaletinde yağmur ormanının derinliklerinde yaşayan ilkel kabilelerden biri olan Korowailer, ilk kez 2010 yılında nüfus sayımına dahil edildi.

Bölgedeki nüfus sayımından sorumlu bir yetkili, görevlilerin ormana girerek 2 bin 868 kabile üyesinden bilgi aldığını belirtti.Yetkili, 'Hala taş devrinde gibiler. Üzerlerinde giysi yok

Ağaçların tepesinde yaşıyorlar. Yaprak yiyor ve vahşi hayvanları avlayarak besleniyorlar' dedi.1970'lerde Johannes Veldhuizen ve Henk Venema adlı iki Hollandalının başını çektiği bir misyoner grubu, ilk kez Korowai kabilesiyle iletişime geçmişti.
Yaşamdan bazı kesitler

Bu haber 1468 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

AİLE-YAŞAM

CHP'den TRT hakkında suç duyurusu

CHP'den TRT hakkında suç duyurusu CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, cumhurbaşkanı seçimi sürecinde TRT’nin yayınlarında tarafsız davranmadığ...

Kızı prenses olsun diye 'krallığını' ilan etti

Kızı prenses olsun diye 'krallığını' ilan etti ABD'li bir baba, kızı prenses olmak istediği için Afrika'da küçük bir toprakta 'krallığını' ilan et...

AKLIM FİRARDA

AKLIM FİRARDA Şair Aslan BAYKARA' nın Deneme ve Şiir serisinden İlki "Zemheri Sözlüm" adlı eserinden sonra ikinci eseri olan ;AKLIM FİRARDA; isimli kitabı bugün Siyah Beyaz yayınlarından piyasaya çıktı.

MHP BİNASINA ŞOK SALDIRI

MHP BİNASINA ŞOK SALDIRI MHP Esenyurt seçim bürosuna silahlı saldırı düzenlendi. Olayda 3'ü ağır 4 kişi yaralandı.

'Profesör olmuş ama bilim adamı olamamış'

'Profesör olmuş ama bilim adamı olamamış' AKP MKYK Üyesi Prof. Yasin Aktay’ın “Türk diye bir ırk yoktur” iddiasına MHP’nin tepkisi artarak sürüyor. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, “Bu iddia, Yasin Aktay gibi profesör müsveddelerinin bilgisizliği kadar, niyetini ve hedefini de ortaya koymaktadır” dedi.

ATATÜRKÇÜ OLMAK

ATATÜRKÇÜ OLMAK Dr. Tahir Tamer Kumkale'nin Atatürk’ü ve O’nun Düşünce Sistemini Türk milleti ile birlikte tüm insanlığa tanıtmaya yönelik Atatürk serisi kitaplarımın altıncısı “ATATÜRKÇÜ OLMAK” isimli kitabım bugün Amazon yayınlarından piyasaya çıktı.

Erdoğan'a: Söz biterse ne konuşur biliyorsun

Erdoğan'a: Söz biterse ne konuşur biliyorsun BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak, Başbakan Erdoğan'ı eleştirdiği konuşmasında, "Sözün sustuğu yerde neyin konuştuğunu sen benden daha iyi biliyorsun" ve "Bir ateşkes ortamı yarattıktan sonra 'çözümden vazgeçtim' demek en hafif deyimiyle namertliktir" ifadelerini kullandı.

 


HÜRYILDIZ
HÜRYILDIZ
YAN ÇİZEN NÂMERDLER SÂBIR GERMESİN!
T.Tamer KUMKALE
T.Tamer KUMKALE
CUMHURBAŞKANI SEÇMEK KOLAY DEĞİLDİR!
Aslan BAYKARA
Aslan BAYKARA
Cumhurbaşkanlığı Seçimine Girerken
Mustafa ASLAN
Mustafa ASLAN
HÂLÂ GÖRMEYEN SAĞIRLARA!
Sabiha SERİN
Sabiha SERİN
SİVAS'TA ESKİ RAMAZANLAR VE İFTAR SOFRALARI
Suat GÜN
Suat GÜN
İŞİD MESELESİ VE GÜNEY HUDUTLARIMIZIN GÜVENLİĞİ
Necdet C.OCAK
Necdet C.OCAK
TARİH KAPIMIZI ÇALDI BİR KERE
Ümit ÖZDAĞ
Ümit ÖZDAĞ
Orduya saldırmanın dayanılmaz hafifliği
Dr.Gamze KONA
Dr.Gamze KONA
Elbette AKP
Miyaser GÜLŞEN
Miyaser GÜLŞEN
YÜREĞİME ATEŞ KOYDUN YANIYOR (MUHSİN YAZICIOĞLU’NA)
Gülden TAŞ
Gülden TAŞ
ÇANAKKALEDE
M.Cemal Saydam
M.Cemal Saydam
GÖK AĞLIYOR, YER KALDIRMIYOR…
Nevin KILIÇ
Nevin KILIÇ
SECİME NE KALDI
Niyazi YILMAZ
Niyazi YILMAZ
CUMHURİYET ÜZERİNE
Celal ODABAŞ
Celal ODABAŞ
MAZLUMA ZULMEDEN ABAD OLMAZ!
Şükrü TOPRAK
Şükrü TOPRAK
HAK VE BATIL
Dr.Hikmet AYTEK
Dr.Hikmet AYTEK
ESAT GİDİYOR. SURİYE KALACAK MI ?
OrhanKİVERLİOĞL
OrhanKİVERLİOĞL
ŞANLI ŞAFAK NEREDESİN ?..


Sitedeki Köşe yazılarından yazarları sorumludur. İzinsiz alıntı yapılması ve kullanılması Telif hakları yasası gereği yasaktır
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi

Gazeteler