EN ÇOK OKUNANLAR

ESAT DURDURULMALIDIR.

Dr.Hikmet AYTEK

27 Temmuz 2013, 18:09

Dr.Hikmet AYTEK

Suriye de her gün yüzlerce insan acımasızca katlediliyor, Masum halkın sığındığı camiler dahi topa tutuluyor. Çocuk, kadın ve ihtiyarların hatta yürüyen iskemleye muhtaç insanların keskin nişancılar tarafından öldürülmesini bütün dünya kılı kıpırdamadan sanki bir film seyreder gibi televizyonlardan seyrediyor.


Mübarek ramazan ayında özellikle artan zulüm tıpkı Bosna da, tıpkı Karabağ da olduğu gibi Türkiye den başka bir yerde yankı bulmuyor. Halkını koruması gereken Suriye ordusu sanki kasap gibi insan doğruyor. Ordunun yarım bıraktığı işleri PKK‘nın Suriye kolu olan PYD silahlı güçleri tamamlıyor. Babası hafız Esad’dan daha acımasız ve daha deccal olan oğlu Beşar, gözü dönmüş daha da gaddar uygulamalar yapıyor.


Öldürülenlerin büyük çoğunluğu Osmanlı tarafından bölgeye yerleştirilen bizim Türkmen ve Çerkez kardeşlerimizdir. Gerekçe Türkiye’nin dostu ve doğal müttefiki olmalarıdır. Bu hususu bu şekilde dile getirmekten ülkemizdeki tüm taraflar nedense uzak duruyor. Hatırlarsanız Kuzey Irak ta da önce nüfus daireleri basılmış Türkmen kayıtları yok edilmiş ve Türkmen nüfusu Kürtlerden fazla iken Kürt devleti kurulmuştu.


Hatta Kerkük, tarihi, kültürü ve demografik yapısı ve her şeyi ile Bir Türkmen yerleşim alanı iken gerçek dışı bir yaklaşımla Kürtlüğü ilan edilmişti. Tüm sözde dost müttefiklerimiz bu yapılanları baştan sona desteklemişti. Bu destek halen artarak devam ediyor ve Türkmenler o gün bu gündür halen katledilmek dahil her türlü asimilasyona tabi tutuluyorlar.


T.C. Dışişleri Bakanlığı ve meclisteki milliyetçi muhalefetin sözcüleri, Suriye de yapılan insanlık dışı uygulamaları dünyaya anlatmaya çalışırken ana muhalefetin lideri Türkiye’nin bu yapılanlara karşı asla müdahil olmamasını değişik vesilelerle sürekli olarak dile getirebiliyor. Milli mücadelemizi Misak-ı Milli temelinde başlatan Atatürk’ün varisi olduğunu iddia edenlerden bazılarının aslında o büyük insanın niyet ve duygularından ne kadar da uzak oldukları açıkça görülüyor.

Bu nasıl bir duygu bu nasıl bir davranış ? Milli meseleler iç politikalara asla kurban edilmemelidir. Bu türlü ucuz politikaların ciddiye alınacak bir yönü de yoktur. Her hükümetin eleştirilecek bir çok uygulaması tabi ki vardır, ama; mevcut iktidarın Suriye konusunda dile getirdikleri tamamen haklı ve doğrudur.


Bu konuda benim eleştirim; bu kadar haklı olunan bir zeminde niye hala fiili bir müdahalede bulunulmadığı konusundadır. Bu oldu bittilere izin veren bir Türkiye asla bölge lideri olamaz.

Burnumuzun dibinde ki haklı olduğumuz müdahale işlemini de yine; tamamen Amerika’nın  inisiyatifine bırakırsak Kuzey Irakta yaşadıklarımızı neticesi ile birlikte Kuzey Suriye de de yaşayacağımıza ve bölünme sırasının ülkemize geleceğine emin olunuz. Yakında, zaman zemin ve mevsim açısından  uygun bir anda; yani; hemen Ağustos ayının başında ABD önderliğinde batı konsorsiyumu muhtemel bir atağa geçmeden önce  Türkiye’nin bütünlüğü için bunu bizzat biz yapmalıyız. Yabancıların yaptığı planlarla hareket etmek bizi istenilmeyen sonuçlara götürebilir. Ayrıca bölge istikrarı için vaz geçilmez lider bir unsur olduğumuzu da dosta ve düşmana ispat etmenin artık tam zamanıdır çünkü koşullar bunu gerektirmektedir.


 Öte yandan Müslüman kimlikliğini öne çıkaran bazı insan hakları kuruluşlarını yönetenlere de şunu söylemek zorundayım; ” Arap olmayan sizce Müslüman değil mi? Kuzey ırak, Suriye, Karabağ, Doğu Türkistan ve diğerlerinde olan bitenler sizlerce bir anlam ifade etmiyor mu? “ Etmiyorsa Ümmete olan şaşı bakışlarınızı lütfen artık düzeltin, Sizin de bildiğiniz gibi Türk milleti ümmetin çok önemli bir unsurudur ve Peygamber efendimizden özel övgü alabilmiş bir millettir.

27.07.2013.

Bu haber 217 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

AKLIM FİRARDA

AKLIM FİRARDA Şair Aslan BAYKARA' nın Deneme ve Şiir serisinden İlki "Zemheri Sözlüm" adlı eserinden sonra ikinci eseri olan ;AKLIM FİRARDA; isimli kitabı bugün Siyah Beyaz yayınlarından piyasaya çıktı.

MHP BİNASINA ŞOK SALDIRI

MHP BİNASINA ŞOK SALDIRI MHP Esenyurt seçim bürosuna silahlı saldırı düzenlendi. Olayda 3'ü ağır 4 kişi yaralandı.

'Profesör olmuş ama bilim adamı olamamış'

'Profesör olmuş ama bilim adamı olamamış' AKP MKYK Üyesi Prof. Yasin Aktay’ın “Türk diye bir ırk yoktur” iddiasına MHP’nin tepkisi artarak sürüyor. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, “Bu iddia, Yasin Aktay gibi profesör müsveddelerinin bilgisizliği kadar, niyetini ve hedefini de ortaya koymaktadır” dedi.

ATATÜRKÇÜ OLMAK

ATATÜRKÇÜ OLMAK Dr. Tahir Tamer Kumkale'nin Atatürk’ü ve O’nun Düşünce Sistemini Türk milleti ile birlikte tüm insanlığa tanıtmaya yönelik Atatürk serisi kitaplarımın altıncısı “ATATÜRKÇÜ OLMAK” isimli kitabım bugün Amazon yayınlarından piyasaya çıktı.

Erdoğan'a: Söz biterse ne konuşur biliyorsun

Erdoğan'a: Söz biterse ne konuşur biliyorsun BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak, Başbakan Erdoğan'ı eleştirdiği konuşmasında, "Sözün sustuğu yerde neyin konuştuğunu sen benden daha iyi biliyorsun" ve "Bir ateşkes ortamı yarattıktan sonra 'çözümden vazgeçtim' demek en hafif deyimiyle namertliktir" ifadelerini kullandı.

 


HÜRYILDIZ
HÜRYILDIZ
YAN ÇİZEN NÂMERDLER SÂBIR GERMESİN!
T.Tamer KUMKALE
T.Tamer KUMKALE
CUMHURBAŞKANI SEÇMEK KOLAY DEĞİLDİR!
Aslan BAYKARA
Aslan BAYKARA
Cumhurbaşkanlığı Seçimine Girerken
Mustafa ASLAN
Mustafa ASLAN
HÂLÂ GÖRMEYEN SAĞIRLARA!
Sabiha SERİN
Sabiha SERİN
SİVAS'TA ESKİ RAMAZANLAR VE İFTAR SOFRALARI
Suat GÜN
Suat GÜN
İŞİD MESELESİ VE GÜNEY HUDUTLARIMIZIN GÜVENLİĞİ
Necdet C.OCAK
Necdet C.OCAK
TARİH KAPIMIZI ÇALDI BİR KERE
Ümit ÖZDAĞ
Ümit ÖZDAĞ
Orduya saldırmanın dayanılmaz hafifliği
Dr.Gamze KONA
Dr.Gamze KONA
Elbette AKP
Miyaser GÜLŞEN
Miyaser GÜLŞEN
YÜREĞİME ATEŞ KOYDUN YANIYOR (MUHSİN YAZICIOĞLU’NA)
Gülden TAŞ
Gülden TAŞ
ÇANAKKALEDE
M.Cemal Saydam
M.Cemal Saydam
GÖK AĞLIYOR, YER KALDIRMIYOR…
Nevin KILIÇ
Nevin KILIÇ
SECİME NE KALDI
Niyazi YILMAZ
Niyazi YILMAZ
CUMHURİYET ÜZERİNE
Celal ODABAŞ
Celal ODABAŞ
MAZLUMA ZULMEDEN ABAD OLMAZ!
Şükrü TOPRAK
Şükrü TOPRAK
HAK VE BATIL
Dr.Hikmet AYTEK
Dr.Hikmet AYTEK
ESAT GİDİYOR. SURİYE KALACAK MI ?
OrhanKİVERLİOĞL
OrhanKİVERLİOĞL
ŞANLI ŞAFAK NEREDESİN ?..


Sitedeki Köşe yazılarından yazarları sorumludur. İzinsiz alıntı yapılması ve kullanılması Telif hakları yasası gereği yasaktır
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi